Site Loader

Tajemniczy nagabywacz

Alicja Sinicka w swojej najnowszej powieści Obserwatorka z taniaksiazka.pl wprowadza ciekawy element sensacyjny. Historia rozgrywa się między dwójką bohaterów, którzy znają się od dziecka. Iza pochodzi z dość biednego domu i nie ma zbyt wielu przyjaciół. Arek należy do zamożnej rodziny. Dziewczyna nawet nie śmie zwrócić na siebie uwagi, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tak dobrze sytuowany człowiek będzie chciał na nią spojrzeć. Ich losy splotą się po latach, w szpitalu w Oławie. Zbieg okoliczności z jednej strony będzie dla bohaterki wybawieniem, z drugiej rozpocznie serię niespodziewanych zdarzeń, w których będzie czuła się osaczona.

Arek jest świeżo upieczonym lekarzem, który przyjmuje dotkliwie pobitą pacjentkę. Jej rozliczne rany uniemożliwiają identyfikację do momentu, aż odzyska przytomność. Okazuje się, że jest nią Iza, która bardzo mgliście wspomina sam wypadek i nie wie, w jaki sposób do niego doszło oraz jak znalazła się w szpitalu. Znajomość między dwójką na nowo rozkwita, wdziera się też nowe uczucie, to, o którym bohaterka marzyła od dawien dawna. Oszołomiona dziewczyna jest szczęśliwa, ponieważ w głębi duszy nigdy nie przestała darzyć Arka uczuciem. Jej rany, zarówno fizyczne jak i psychiczne, wywołane wieloletnimi doświadczeniami, zaczynają się powoli zabliźniać. niektóre znikają bez śladu. Rozumie też, że musi być delikatna, bo kilka miesięcy wcześniej stracił wieloletnią partnerkę. Coś jednak zaczyna się psuć. W układance pojawia się nieproszony gość.

Warto?

Iza od razu po wyjściu ze szpitala zauważa, że coś jest nie tak. Pod jej domem bardzo często parkuje nieznany samochód, w dodatku zaczyna dostawać dziwne wiadomości z coraz to nowszych, zakładanych co chwilę kont internetowych. Pod jej drzwiami znajdują się ulubione kwiaty byłej dziewczyny Arka. Coś każe domyślić się bohaterce, że jego partnerka wcale nie zginęła, a została zamordowana. Dziewczyna stanie przed nie lada wyzwaniem. Od tej pory każdy jej krok będzie obserwowany zarówno przez tajemniczą osobę, która zna jej każdy ruch, jak i nowego partnera.

Autorka w bardzo dobry sposób utrzymała suspens powieści. Bohaterowie są skrojeni bardzo ciekawie i wielowymiarowo. W dodatku otrzymujemy przeskoki czasowe, które pozwalają nam się zastanowić nad prawdziwą przeszłością Arka, a nawet o majątku, jaki posiada jego rodzina. Zakończenie nie jest oczywiste, z pewnością pozostawi czytelnika w satysfakcji nad podjętą lekturą.

Książka zdjęcie utworzone przez azerbaijan_stockers - pl.freepik.com

Kinga